Koloseum

Rzymskie Koloseum to bardzo rozpoznawalny budynek, który uznać można za niezwykle ważny symbol całej cywilizacji rzymskiej i europejskiej.

Co to jest Koloseum?

Osoby, które odwiedzają Rzym, czyli stolicę Włoch powinny jako jeden z punktów wycieczki mieć na liście właśnie Koloseum. Jak wiadomo, budynek ten jest bardzo stary i jest on symbolem epoki, czasów i cywilizacji. Jest to coś tak rozpoznawalnego, jak Statua Wolności, Wielki Mur Chiński czy też Wieża Eiffla. Według wielu opinii Koloseum to najważniejsze miejsce do zobaczenia we Włoszech. Budynek ten jest bardzo sławny, nie tylko za sprawą tego, że wiele filmów poruszało jego temat, lub też było kręconych w nim.

Osoby chcące mieć jak najlepsze wspomnienia z wycieczki po Włoszech powinny pamiętać o tym, że budynek ten nie wygląda tak samo, jak jest reprezentowany w mediach. Na uwagę zasługuje fakt, iż Koloseum jest położone w miejscu bardzo zatłoczonym, a wokół niego jeździ masa samochodów. Jeśli ma się czas i chęci to warto odwiedzić pobliskie muzeum, które jest istnym zbiorem informacji na temat jego historii.

Czym jest Koloseum? Jest to teatr będący również areną. Stworzono go między rokiem siedemdziesiątym, a osiemdziesiątym naszej Ery. Data jest bardzo ważna, ponieważ wtedy był widoczny niezwykle intensywny czas rozkwitu Rzymu. Początkowo ten piękny teatr mógł pomieścić nawet siedemdziesiąt tysięcy osób. Jest to liczba potężna, jeśli bierzemy pod uwagę to, że budynek postawiono jakieś dwa tysiące lat temu. Obecnie nawet 10% miejsc nie może zostać zapełnionych, ponieważ budynek może maksymalnie pomieścić trzy tysiące zwiedzających.

Zwiedzanie Koloseum

Koloseum – budynek wszechczasów

Jak wiadomo, budynek ten przetrwał wiele ważnych dla miasta wydarzeń. Warto dowiedzieć się, jaka jest historia tego miejsca. Bez dwóch historię najlepiej poznaje się, wtedy gdy można ją dotknąć i zobaczyć na własne oczy.

Bilety do Koloseum

Bilety do Koloseum nie są drogie jak na tak ważne miejsce, ponieważ ceny zaczynają się od 16 euro, a taki bilet ważny jest przed 24 godziny. Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ warto odwiedzić arenę za dnia oraz wieczorem, ponieważ staje się ona miejscem bardzo klimatycznym. Jeszcze lepszym wyborem jest bile, który kosztuje nieco więcej, bo 22 euro. Ten droższy bilet pozwala zwiedzać Koloseum, Forum Romanum oraz wzgórze Palatyn. Są to miejsca bardzo ważne dla historii Rzymu. Bilet taki kosztuje niewiele więcej, a umożliwia zobaczenie ciekawych miejsc.

Niezwykle ważną informacją dla osób w młodszym wieku jest to, że każdy obywatel Unii Europejskiej może kupić bilet ze zniżką. Wtedy też taki bilet kosztuje jedynie 2 euro. Warto skorzystać z tej zniżki, ponieważ oszczędzone pieniądze można przeznaczyć na inne atrakcje lub też na zakup pysznego włoskiego jedzenia.

Rzymskie koloseum

Zwiedzanie Koloseum

Osoby zainteresowane zwiedzeniem Koloseum powinny wiedzieć, że nie zawsze budynek ten jest otwarty dla zwiedzających. Jak wiadomo, latem Koloseum jest czynne od godziny 8.30. Warto nadmienić, że jest ono zamknięte w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok.

Jeśli jest się osobą znającą język włoski, to zaleca się wypożyczenie przewodnika audio. Oczywiście jest on również dostępny w innych językach, jednakże nie będzie to aż tak dobre słuchowisko, jak oryginał. Taki audio przewodnik kosztuje jedynie 6 euro. Przebywanie w Koloseum jest bezpieczne, ponieważ na wejściu czekają bramki podobne do tych, które spotkać można na lotniku. Teatr można zwiedzać samodzielnie, jednakże wycieczka w grupie może być dużo przyjemniejsza.

Warto nadmienić, że jedynie grupy zorganizowane mogą liczyć na dostęp do wejścia na najwyższe punkty Koloseum. Osoby zainteresowane odwiedzeniem wszystkich ważnych miejsc w Koloseum powinny wybrać opcję wycieczki grupowej. Każdy człowiek chcący poznać historię kultury europejskiej powinien zwiedzić Koloseum w czasie wycieczki do Rzymu. Rzym to miejsce pełne innych atrakcji, jednakże to Koloseum, było i będzie symbolem wiecznego miasta, do którego prowadzą wszystkie drogi. Teatr i arena były miejscami wielu ważnych wydarzeń.